Reiki

Reiki v otázkách a odpovědích

Nejčastější otázky, které se mohou s energií reiki objevit.

Co je reiki?

Reiki je japonské slovo složené ze dvou výrazů.

„REI“ znamená univerzální, všepronikající. Nebo také vesmírné dávání života.

„KI“ znamená energie.

REIKI se tedy dá vykládat jako univerzální životní energie. Podobně jako třeba prána či čchi.

Ošetření REIKI je velmi staré umění léčby, které bylo zapomenuto a znovuobjeveno v 19. století.

Úžasné na reiki je, že je bez vyznání. Není tedy v rozporu s náboženstvím, s meditacemi či jinými léčebnými praktikami. Dokonce nemusíte ani 100% věřit, že funguje, a bude na vás účinkovat. Důležité je neodmítat ji. Pak vás mine, do vašeho energetického těla nebude puštěna.

Je to krásné a jednoduché:

Reiki je univerzální životní energie.

S pomocí reiki můžete harmonizovat své tělo, odstraňovat blokády jak fyzické tak psychické, léčit nemoci, zbavit se škodlivin, relaxovat, zbavit se stresu.

Léčba pomocí reiki je však možná pouze do té míry, jaká je v souladu s plány vaší duše.

V následujícím textu budu člověka, který provádí reiki ošetření nazývat léčitel nebo terapeut. Toto označení používám z čistě praktických důvodů. Někdo se necítí býti léčitelem či terapeutem, někdo si říká masér, někdo prostředník. Je úplně jedno, jak si člověk zasvěcený do reiki říká, vše funguje pod jakýmkoliv jménem.

Ať již použijeme jakýkoliv výraz, prosím, mějte na paměti, že nikdo vám nemůže účinek zaručit!

Jak ošetření probíhá?

Ošetření probíhá nejčastěji v leže na lehátku či jiné podložce. Lehnete si nejprve na záda, později na břicho, můžete si zavřít oči a relaxovat. Samotné ošetření probíhá pomocí jemných dotyků.

Často se pouští léčivá hudba, v místnosti se může také použít aromaterapie, vonná tyčinka… cokoliv co podpoří hlubokou relaxaci.

Celkové ošetření trvá cca 1 hodinu, při lokálním ošetření (třeba úrazu) je doba ošetření individuální, zcela závisí na situaci.

Reiki ošetření

Lze ošetření kombinovat s klasickou léčbou?

Určitě! Naopak je to velmi vhodné, neboť reiki podpoří klasickou léčbu a dokáže minimalizovat vedlejší účinky.

 

Mohu se léčit pouze pomocí reiki?

Samozřejmě je to možné. Tento postup však nemůžu doporučit, neboť je v dnešní době velmi důležitý lékařský dohled. Je na každého uvážení, jestli chce podstupovat samotnou léčbu reiki a plně převzít zodpovědnost za své zdraví. Žádný léčitel, ať už využívá jakýkoliv způsob léčby, vám nikdy nemůže zaručit úspěch léčby. Rozhodnutí je zcela na vás.

 

Může mi terapeut předat negativní energii ze svého těla?

Terapeut si pravidelně musí dopřávat samoošetření, aby byl křišťálově čistý. Pak vám nemůže ze svého těla vůbec nic předat – dráhy jeho těla, kterými k vám přenáší energii reiki z universa, jsou prosté jakékoliv negativní energie. Je také v jeho zájmu, aby tato sebeošetření podstupoval pravidelně, neboť díky němu je také on maximálně chráněn – například před negativními energiemi, bytostmi, geopatogenními zónami či proti zpětnému chodu.

Pokud chcete mít jistotu, že váš léčitel sebeošetření provádí, jednoduše se ho zeptejte.

Mohou terapii reiki využívat také těhotné ženy?

Ano! Těhotenství není kontraindikací, naopak vzniká krásná společná energie. Děti se rodí nádherně zharmonizované a vyladěné.

Co reiki a léky?

Reiki zesiluje účinky léků a naopak minimalizuje jejich vedlejší účinky.

Po několika terapiích je dobré si zajít k lékaři, nechat si odebrat krev a případně snížit množství léků, protože se velmi často stává, že již není potřeba tak velkých dávek již po několika ošetřeních.

Jaké jsou kontraindikace?

Jedinou kontraindikací jsou anestetika. To znamená, že těsně před operací se ošetření reiki nedoporučuje. Můžete si u terapeuta zasvěceného do druhého stupně objednat také léčení na dálku – nikdy ne však v průběhu operace. Reiki totiž působí proti anestezii. Je to proto, že anestetika fungují na principu vedlejšího účinku. Ošetřováním v průběhu anestezie byste se probrali – a to opravdu nechcete 🙂

Další kontraindikace je oddělení části těla – pokud si uřežete prst třeba na cirkulárce, utíkejte na pohotovost a v žádném případě si před přišitím prstu nenechte dát reiki! Rána by se začala zacelovat – bez prstu – a možnost úspěšného přišití by rapidně poklesla.

 

Může se nechat zasvětit každý?

Do reiki prvního stupně se může nechat zasvětit opravdu každý – i děti od 6 let věku. Další stupně se pak již odvíjejí od školy, kterou si vyberete. Doporučuji vybírat velmi ale velmi pečlivě. Ne každá škola je „čistá“, ve spoustě z nich se již vyskytují chyby, pak vše nefunguje úplně tak, jak má.

Pokud se chcete nechat zasvětit, doporučuji nejdříve shlédnout toto video.

Co reiki a zvířata?

Zvářata reiki milují. Obzvláště psi, začnou mnohem častěji vyhledávat vaši přítomnost, opírat se o vás. Kočkovité šelmy včetně koček si vás začnou více prohlížet, protože tuto energii vidí ze zvířat nejvíce.

Reiki ošetření jim můžete také aktivně nabízet, pokud však od vás či od terapeuta utíkají, je to známka, že ošetření nechtějí.

 

Reiki zvířata

Jak často podstupovat lze podstupovat celkové ošetření?

Klidně každý den!

Energie reiki má své vlastní vědomí, vyhledá místa v těle, které potřebují ošetřit, přebytek pak skrze nohy proudí do země. Není tedy možné se „předávkovat“.

V případě restartu energetického systému těla doporučuji dopřát si celkové ošetření těla 4x za sebou.

Pokud však trpíte závažnou nemocí, vždy je na uvážení terapeuta, co vám doporučí.

Odkud se bere energie reiki?

Tato energie pochází z vesmíru, z universa.

Nemusíte se bát, že pokud se necháte ošetřit, že  budete svého léčitele okrádat o jeho energii. Léčitelé reiki jsou pouze prostředníky této energie, kanály, které přivádějí vesmírnou energii k Vám.

Toto je největší rozdíl mezi „klasickými“ léčiteli, kteří využívají dar léčit bez zasvěcení. Ti energii berou u sebe (očištěnou), předají ji vám a pak si ji stáhnou z vesmíru pro sebe. Jsou tedy spíše zásobníky vesmírné energie než kanály.

 

Lze použít reiki také na jídlo a pití?

Ano, je to naopak velmi výhodné. Minimalizují se toxiny a škodlivé účinky na tělo a pozvednou se vibrace jak jídla tak pití.

Jídlo a pití takto ošetřené mají vysokou výživovou hodnotu, naše tělo pozvednou a působí velmi blahodárně.

Mohou reiki léčení podstoupit také děti?

Ano, mohou. Vždy však musí děti samy udělit souhlas s léčením. Souhlas rodičů nestačí (je však z hlediska právní zodpovědnosti nezbytný také).

Co vše lze léčit?

Reiki se doporučuje jak na problémy psychického rázu, tak na ty fyzického. Léčí tedy jak nemoci těla, tak duše. Pomůže vám zharmonizovat čakry, zbavit se stresu, uklidnit mysl, pomoci s bolestí zad, zažívacími problémy, ale také s rakovinou.

 

POZOR!!! Reiki je účinné do té míry, do jaké je vyléčení v souladu s plány vaší duše! Pokud jste si před tímto vtělením dohodli, že si zažijete, jaké to je projít si jistou nemocí, tak se tak stane, i když se necháte ošetřovat každý den. Přesto i v těchto situacích má ošetření smysl, neboť vám uleví, pomůže pochopit, proč se vám to děje, pomůže vám smířit se s plány vaší duše.

Značnou výhodou reiki při léčení je jeho účinek – nepůsobí totiž na důsledky, na příznaky, nýbrž na příčiny!

Uvedu příklad: Dejme tomu, že se vám neustále vrací záněty středního ucha. Reiki oproti klasické léčbě nejen pomůže odstranit zánět, ale také si zvědomit příčinu – tedy v tomto konkrétním případě, co nechcete slyšet. Nejen, že to uslyšíte, ale nebude to pro vás trauma, tato energie vám pomůže se s tím „popasovat“.

Hledejte svého léčitele velmi pečlivě. Jestliže vám u něj "něco" vadí, i když si nejste jistí co, hledejte dále!

Přeji krásný prožitek!

Máte otázku, na kterou jste zde nenalezli odpověď? Napište mi na info@ivetanejezchlebova.cz. S radostí vám odpovím.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *