Záměry novoluní

Novoluní

Co je vlastně to novoluní? Novoluním začíná lunární cyklus, je to doba, kdy se měsíc nachází přesně mezi Sluncem a Zemí a není jej vůbec vidět.

Měsíc během svého putování po obloze projde během jednoho cyklu (od novoluní k novoluní) všemi dvanácti znameními (Slunci to trvá rok) a tak je začátek lunárního cyklu pokaždé v jiném zvířetníku – a právě v době novoluní je ve shodném zvířetníku jako Slunce. Pokud je tedy období vodnáře (Slunce je ve vodnáři), novoluní bude ve znamení vodnáře atd.

Při novoluní je světlo a stín v dokonalé rovnováze a vytváření tak nové začátky a novou energii. Proto je neideálnější čas, kdy si přát, dávat si cíle, záměry, zhmotňovat – novoluní nám připomíná, abychom si ujasnili své sny a cíle, abychom si je zapsali, nakreslili – zvědomili si je.

 

 

V období novoluní se často cítíme dosti v rozporu – na jedné straně cítíme neuvěřitelnou touhu stáhnout se do sebe a zároveň k nám chodí spousta inspirace, jak naši energii směřovat směrem ven. Pokud s těmito energiemi budeme správně zacházet, můžeme zvládnou oba pocity.

Moment, kdy měsíc potká Slunce, kdy se objeví první záblesk světla – je ten nejideálnější pro vyslání energie pro přivolání života, jaký si přejeme. Je to velmi mocná chvíle, máme přístup jak ke klidu, který nám byl dán temnotou měsíce, tak k energii generovanou návratem světla. Pokud ovládneme obě energie, můžeme vytvořit velmi silný záměr, zakořeněný v naší intuici a ve znalostech, které o sobě máme. Záměr utvořený v novoluní nás pak provází po celý zbytek lunárního cyklu. Dá se říci, že se tyto záměry stanou naší misí pro následující lunární cyklus. Kdykoliv se máme rozhodnout, váháme s našimi rozhodnutími, je tady mocná energie záměru novoluní, která nám pomůže se rozhodnout – jednoduše podle toho, jak naše rozhodnutí ovlivní náš záměr – nebo záměr ovlivní naše rozhodnutí?

Ideální je udělat si čas sami na sebe, vyslyšet svou intuici, naše vnitřní vedení a hlavně překonat naše vnitřní omezení – při stanovování záměrů a jejich vyslání do vesmíru se neohlížet na ten hlas našeptávající nám, že tohle si přece nemůžeme přát, protože… protože nám to během našich životů někdo naočkoval.

Pokud vyslyšíme naši intuici, dáme si záměr podle našeho srdce, nenecháme nám do něj mluvit náš mozek a budeme důvěřovat procesu, nemůže být náš záměr nevyslyšen. Pak je již jen na nás, jak s ním budeme v souladu a přijmeme do svého života splnění našich záměrů!

Jak na to?

1. co chceme?

Spousta lidí ví co nechce, nechci mít bolavé koleno, nechci chodit do stávající práce, už nechci své staré nespolehlivé auto. Ale vesmír neslyší to NE – a posílá nám přesně to, co nechceme.
Záměr musí obsahovat to, co CHCEME, pokud přepíšeme příklady výše: chci mít zdravé koleno, chci novou práci, chci nové auto.

Můžeme si přát naprosto cokoliv – budeme-li věřit, že to můžeme mít! Pokud si přejeme být milionáři, ale ve skutečnosti vůbec nevěříme, že bychom jimi mohli být – tak jimi opravdu nebudeme. Čím to je? Viz bod 3! V tuto chvíli si však jen uvědomme, co vlastně chceme.

Kolik věcí si přát? 1 nebo 20? Doporučuji 5-10, protože kdybychom jich měli moc – jak bychom to zvládli? Nestačí jen přání vyslat do vesmíru a nic nedělat, naopak! Je potřeba vycházet vesmíru vstříc, podnikat jisté krůčky, vesmír nám pak do cesty může pěkně přistrčit splnění. Pokud bychom přešlapovali na místě, je pro něj mnohem mnohem těžší nám ho vyplnit.

Nějaké další doporučení? Určitě!

Mysleme také střízlivě! Pokud si přejeme nové auto a jsme zrovna bez příjmu, je dobré si přání rozkouskovat! Tzn. následující novoluní si přát třeba zajištění pravidelného příjmu. Samozřejmě si můžeme přát nové auto dostat nebo ho vyhrát v soutěži, ale opravdu věříme, že by se to mohlo stát? A jsme zase u bodu č. 3!

Nepřejme si také ani konkrétního člověka – pokud hledáme lásku, neklaďme vesmíru požadavek, že ji chceme od někoho konkrétního. Nemůžeme svým přáním ovlivňovat někoho dalšího, ten má svou svobodnou vůli a my ji nemůžeme změnit. Proto pokud hledáme lásku, prostě si přejme lásku a nedávejme podmínky. Pokud je nám onen člověk souzen, přijde, ale pokud ne – přijde někdo pro nás mnohem vhodnější! Stejné je to s přáním, aby se někdo změnil. Musel by chtít sám a muselo by to být JEHO novolunární přání!

 

2. pišme v přítomném čase

Všechna naše přání je potřeba formulovat tak, jako by to již byla realita.

Tzn. místo „chci nové auto“ napíšeme „mám nové auto“. Mám úžasného partnera. Mám skvělou práci, která mne naplňuje.Mám ideální velikost. Mé koleno je zdravé. Atd.

3. buďme vibračně v souladu se svým přáním

Nejtěžší část. A často nejčastější chyba při manifestaci.

První stupeň je, že si přejeme, ale vnitřně nevěříme, že je to možné. To už ale tak nějak i sami tušíme, že se to opravdu nesplní a nejsme zklamaní. Je to „jen“ promrhané přání.

Druhý stupeň je, že se přesvědčíme, že je to možné, opravdu tomu uvěříme. Jen to vidíme až v budoucnosti a na denní bázi pořád žijeme ve starém nastavení. Poďme si dát příklad.

Chceme nové auto. Opakujeme si: „Mám nové auto.“ V běžném životě ale pořád skuhráme: „musím s autem do servisu, je zase pokažené“ a „to staré auto je už příšerné“ a „stydím se za ten vrak, kterým jezdím“ atd. Naše vibrace je naladěná na staré auto, v našich pocitech se vůbec nenalézá ono nové auto!

Pokud se zvládneme vibračně naladit na nové auto, vesmír najde cestu, jak nám jej do života přinést – protože podobné se přitahuje s podobným a naše vibrace bude odpovídat vibraci nového auta!

Můžeme si třeba představovat, že řídíme nové auto, jak voní, jak o  něj pečujeme a tak dále! (jen prosím při řízení věnujme pozornost provozu!!! Vizualizace můžeme provádět třeba při stání na červené, nikdy ne při řízení!!!)

4. na přáních nelpěte

Pokud na svých přáních moc lpíme, vesmíru tím dáváme překážky do cesty. Proto po sepsání svých přání si jednoduše řekněte: Děkuji za splnění tohoto a nebo ještě něčeho lepšího!

5. akční kroky

Na závěr si připište, jaké kroky ke splnění vašich přání můžete udělat VY!

U nového auta můžeme napsat třeba:

  1. jednou týdně kouknout na inzeráty
  2. poptat se přátel
  3. najít zdroj financí na úplně nové auto
  4. odkládat peníze

 

 

Co dál?

Novolunární záměry, přání či cíle mohou být psány jako samostatný rituál v období novoluní. Nebo si mohou být součástí většího novolunárního rituálů, který jejich energií ještě více podpoří a znásobí. Co vše může takový novolunární rituál obsahovat? Můžete si stáhnout zDARma checklist a sestavit si svůj osobní rituál na míru přímo vašim potřebám!

Jak dále své záměry podpořit? O tom zase příště!

Víte, že můžete ovlivňovat také energie v digitálním světě? Mé pozorování na toto téma najdete tady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *