Když ženy vytvoří kruh

Proč chodit na ženské kruhy? A co vše se tam děje?!

Ženské pokolení  se vždy scházelo: u ohně, u draní peří, při sklizni pole, později pak u kávičky a zákusku. A povídaly si, sdílely příběhy, podporovaly se, radily si, léčily svá zranění a přijímaly se takové, jaké jsou.

Ženy totiž mnohdy nepotřebují radu či návod, jak problémovou situaci vyřešit, tak jako to mají muži. Ale potřebují se vypovídat a právě při onom povídání si často samy odpoví na své otázky. Ostatní ženy naslouchají, vytvářejí bezpečné prostředí, přijímají ženu takovou jaká je, neodsuzují ji. Nakonec pak pomohou svým pohledem na svět, jednoduchou radou, nadhledem na situaci.

V dnešní době si však málokdy uděláme čas a kávičku si v partě kamarádek vychutnáme ve svěží atmosféře. Jen tak nenecháme běžné starosti za hlavou a nedáme si za cíl odejít osvěžené a plné energie. Většinou si postěžujeme, probereme starosti a útrapy života – a to většinou jen ty, které se od nás očekávají – a hned spěcháme zpět za svými denními povinnostmi.

V ženském kruhu však vše probíhá jinak. Je to prostor, který věnujeme samy sobě. Prostor pro úplně všechny naše starosti, myšlenky, prostor, kde jsme přijímané, nesouzené, kde můžeme vše nechat. Prostor, ve kterém, když nám není dobře, je spousta žen, které nás obejmou – ať už jen svou bdělou pozorností nebo také svou otevřenou náručí. Zkráceně řečeno, prostor který věnují

ženy ženám.

 

Ženský kruh je místo, které se tvoří s jistým záměrem a kde vzniká úžasná až magická energie.

A co vše se tam tedy děje?

Každý kruh je jiný. Záleží na ženě, která kruh pořádá, ale také na ženách, které se na něm sejdou.

V prvé řadě vám chci říci, že se není čeho obávat, když nebude chtít odpovídat či se účastnit některého „cvičení“, rozhodně nemusíte, nikdo nikoho k ničemu nenutí.

Já osobně vnímám kruh jako rituál. A tak jej také řídím.

Začínám uvítáním žen, na které navazuje otevření kruhu a očištění žen od energií, které v kruhu nechceme – pomocí vykuřovadla. Společně založíme střed kruhu – vyzdobíme jej s tématem korespondujícími kameny, květinami, zapálíme svíčky. Ženy se pak usadí na svá místa, vzájemně se představíme a pak následuje povídání na zvolené téma. Vzájemně se obohacujeme o své pohledy na věc, hovor plyne a utváří se magická energie. Je nádherné sledovat, jak se ženy otevírají více a více. Dle zvoleného tématu pak ve vhodných chvílích zařazuji nejrůznější cvičení – i když toto slovo mi nepřijde úplně vhodné, lepší jsem zatím nenašla. Většinou se jedná o drobné rituály – třeba rituál novoluní či úplňku (nevíte, co vše by takový rituál mohl obsahovat? Stáhněte si materiál zdarma zde).

Po vyčerpání všech témat, nasycení našich ženských duší, dochází k rozpuštění kruhu, uvolnění energie a loučení.

Jak prosté a přitom tak kouzelné.

Online nebo offline?

Účastnit se online nebo offline ženského kruhu?

Oba typy mají své výhody i nevýhody.

Online ženský kruh můžete absolvovat z pohodlí svého domova. Budete mít však dostatečný klid? Nebude vám vadit, že vás možná uslyší někdo z rodiny? Dokážete si odpočinout i ve známém prostředí? Co možné drobky na podlaze, nebudou rušivý element? Máte dostatečně silné připojení, aby se vám obraz a zvuk nezasekávaly?

Má to však samozřejmě i své výhody. Nemusíte přemýšlet co na sebe, co si zabalit, jestli tam budou mít i kávu nebo jen čaj či jak se tam vůbec dostanete. Často bývá i jednodušší otevřít se, když ostatní vidíte pouze na obrazovce – a někdy je to přesně naopak.

 

 

Offline kruh je dle mých zkušeností mnohem intenzivnější. Ta energie vytvořená osobním kontaktem se prostě nedá srovnat. Často vás to úplně pohltí. Byla jsem svědkem, že z ženského kruhu odcházely ženy jako vyměněné, zcela se změnila jejich energie, ze zakřiknuté ženy se stala usměvavá energií nabitá bytost, ze smutných očí sršely plamínky spokojenosti…

Naživo to má prostě úplně jiné grády. Přesto považuji i ženské kruhy v online světě za velmi prospěšné. Často se tak mohou ženy opečovávat mnohem častěji než by mohly v reálném světě.

Vyzkoušejte oba typy a uvidíte samy!

Co dál?

Toužíte se zúčastnit ženského kruhu? Můžete se přidat na jeden z těch, které pořádám. Jejich seznam najdete zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.