Energetické náramky

Tvořím energetické náramky s přírodními minerály. Na e-shopu se pracuje a tak aktuální nabídku naleznete na Facebooku.

Vytvořím vám také náramek na přání s minerály dle vašich představ. Více informací na info@ivetanejezchlebova.cz

Proč energetické?

Jaký je rozdíl mezi klasickým náramkem a energetickým? Energetický náramek je tvořen bytostí, která je očištěná, prostá negativních emocí, naladěná nakrájenou energii a náramkům nepředává nic negativního.

Já osobně se očišťuji nejčastěji kresbou, vymaluji vše, co mě tíží, na papír. Využívám techniku neurografiky nebo automatické kresby. Někdy se zbavím negace také pomocí energie REIKI, očistím sama sebe pomocí samoošetření se záměrem. Mým náramkům tak nevtiskávám žádnou energii, která jim nepřísluší, kameny vám tak mohou předat to, pro co byly stvořeny, proč je člověk objevil a zpracoval.

Pokud vybíráte náramek, který je označen jako energetický, vždy se prodejce zeptejte, proč je energetický, bývá zajímavé sledovat odpovědi. 

Jak vybírám kameny?

Kameny, korálky z minerálů vybírám zásadně u českých dodavatelů. Mohla bych využít levnější čínské dodavatele, nemám však důvěru v jejich označení přírodní. Dnes se již velká řada minerálů vyrábí uměle, jistě mají stejné chemické složení jako ty přírodní, podle mne však nenesou tu správnou energii, nejsou léčivé, zkrátka nám nepředávají to, co kameny přírodní.

A jak tvořím jednotlivé kombinace? Čistě intuitivně. Podívám se na svou sbírku kamenů a vždy nějaký ten korálek doslova září, přitáhne si mě. Chce být zrovna teď navlečen na šňůrku, kterou třímám v ruce. 

Základní význam jednotlivých minerálů, které používám při výrobě, naleznete zde

Jak se nosí?

Ideální je, pokud nám takovýto náramek na ruku nasadí někdo, kdo nás miluje – a pokud sami sebe opravdu milujete, máte tu nádhernou zdravou sebelásku, jste i vy tou pravou osobou, která si takovýto náramek může sama sobě navléknout. 

Náramek můžeme nosit neustále, také do vody (vyjma slané a některých druhů kamenů), můžeme s ním spát (obzvláště některé kameny jsou velmi vhodné ke spánku, přinášejí krásné sny), můžeme jej prostě nosit prakticky neustále. Můžeme je také střídat, odkládat, není nutné mít je u sebe pořád. 

Nosí se dokud se šňůrka nepřetrhne, což je znamení, že minerál nám předal vše, co mohl, a je načase jej navrátí zemi – ideálně někam zakopat nebo vhodit do řeky (prosím bez šňůrky, ta má pouze nosnou funkci a v přírodě by mohla napáchat škodu). Nenavlékáme na novou šňůru ani nepoužíváme dále na jinou tvorbu.

Jak se o náramky starat?

O náramky není potřeba nikterak se starat. Kdo jim chce nějakou péči věnovat, může kameny očistit a nabít pomocí nejrůznějších technik. Článek o těchto technikách již brzy na tomto webu.

Jak dlouho vydrží?

To je velmi různé. Náramek se přetrhne ve chvíli, kdy nám již minerál nemá co předat. Řádově se jedná o několik týdnů, většinou spíše měsíců. 

Náramky, které v tuto chvíli aktuálně nosím NONSTOP, mám na sobě již přes 6 měsíců a stále nejeví známky jakéhokoliv opotřebení či třepení. Neřešila jsem ani situaci, kdy by se přetrhl náramek některé ze zákaznic.